O Alíšovi

O Alíšovi

भविष्यति साधु

bhaviSyati saadhu

Alíšova zašívárna

34667646_1921816381176646_3916900437537587200_n.jpg
Už mě nebaví pořád někde něco hledat. Tak vše, co se mi líbí, a co potřebuji mít po ruce, si dám sem!
A BASTA FIDLI!!!
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
1. „Zavaž co nejrychleji 10 uzlů“
hra v hodná na Karneval pro svojí rychlost a možnost zapojit několik dětí najednou. Důležité je vybírat děti stejně věkově zdatné. Nejrychlejší vyhrává.

2. "Novinový tanec"
Každý hráč dostane stejně velký kus novin a ten si položí pod sebe na zem. Pro tuto hru se mu stává jeho kouskem tanečního parketu, ze kterého se nesmí vzdálit. Začne hrát hudba a všichni hráči tančí na svých vlastních novinách. Pokud přešlápnou, vypadávají ze hry.
Při každém dalším přerušení hudby si zbylý hráči přepůlí svůj kus novin a tak překládají až do konce, dokud nezůstanou pouze ti nejlepší a z nich nevzejde vítěz. Jednoduchá a velice zábavná hra.

3. "Mumie"
Týmy v této hře tvoří pouze dva lidé, kteří se mezi sebou dohodnou, který z nich bude mumií, a který bude z druhého mumii vytvářet. Ptáte se jak? Za pomoci toaletního papíru přece. Soutěž tkví v rychlosti a také v dokonalosti, čím více je kůže zakrytá, tím je mumie dokonalejší.

4. "Modní soutěž s přehlídkou"
Několik dvojic, vítány budou dvojice rodič + dítě, na znamení vyrazí k bedně s nejrůznějšími a comožná nejvtipnějšími kousky oděvů a postupně vybírají a oblékají svého kolegu ve dvojici. Je dobré mezi oblečení přidat např. potapěčské brýle, ploutve, kombiné, čelenku s čertovskými rohy, svářečskou kuklou atd. Po uplynutí času - 1 písnička - následuje modní přehlídka a konečné vyhlášení nejlepšího páru. Je to velká legrace.

5. "Neobvyklé pojídání čokolády"
Pro tuto hru budete potřebovat tabulku čokolády zabalenou do novinového papíru, nůž, vidličku, šálu, čepici, rukavici a bundu. Všechny tyto věci rozmístěte po stole a čokoládu umístěte přímo do středu. Nyní si připravte kámen a hudbu. Hráči si posílají kámen tak dlouho, dokud nepřestane hrát hudba. Ten , kdo drží kámen ve chvíli, kdy hudba přestala, si musí obléct všechno zimní oblečení ze stolu a za pomoci nože a vidličky se zároveň s hudbou může „pustit“ do čokolády (kterou si nejdřív vybalí). Musí si ale pospíšit – jakmile totiž hudba přestane hrát, na jeho místo nasatupuje hráč, u kterého zůstal kámen. Hráč musí co nejrychleji přenechat oblečení a přenechat šanci dalšímu.
Hra končí až ve chvíli, kdy dojde čokoláda. Ale do té doby si jistě užijete spoustu legrace.

6. "Popelky"
3 skupinky dětí (3-5) mají za úkol v časovém limitu přebrat co nejrychleji vysypané fazole dvou barev. Rychlejší vítězí.
Potřeby: misky a kelímky s fazolemi dvou barev

7. "Krmení partnera Nugetou"
Jeden za dvojice stojí, má zavázené oči a krmí druhého, který sedí a nesmí pomáhat. Soutěž se může i několikrát opakovat. Je dobré začít s dětmi a potom do hry vtáhnout i dospělé. Největší legrace je s manželskými páry. Nugeta se dá vyměnit třeba za marmeládu, nebo med.

8. "Kdo uváže nejdelšího hada? "
Dvě až tři skupinky po 5 dětech navazují hada z oblečení, které je na jedné velké hramadě. V určeném časovém limitu - 1 písnička se snaží navázat co nejvíce kusů oblečení tak, aby jejich had byl nejdelší - ten vítězí.

9. "Krmení jedlíka se zavázanýma očima a jedlík se zavázanýma rukama"
Dvě děti, jedno zavázané oči a krmí, druhé zavázané ruce a je krmeno (křupky, nebo piškoty se šlehačkou, aby byli děti upatlané, svatební koláčky) a kdo nakrmí jedlíka jako 1., ten vyhrává

10. "Posílání balíčku"
Potřebujeme: 1 dárek (cenu), 20 archů balícího papíru (lépe mít alespoň 2 barvy), hudební přehrávač. Připravte si balíček před akcí tím, že zabalíte dárek do balicího papíru. Použijte různé barvy papíru na rozlišení jednotlivých vrstev. Zabalte dárek do prvního archu papíru a zajistěte lepicí páskou. Poté pokračujte v zabalování, vrstvu po vrstvě. Posaďte děti do kruhu a pusťte hudbu. Dejte balíček jednomu dítěti a požádejte ho, aby poslal balíček proti směru hodinových ručiček. Vysvětlete dětem, že ve chvíli kdy přestane hrát hudba, dítě které drží balíček v ruce, smí odstranit pouze jednu vrstvu papíru. Takto pokračujte do doby, kdy bude rozbalena poslední vrstva papíru s dárkem. Pokud hrají malé děti je dobré pod každou vrstvu skrýt malé překvapení(nálepka, lízátko, žvýkačka), děti neztratí zájem a nebudou smutné pokud nevyhrají).

11. "Pytel plný parády"
Pytel ve kterém jsou různé části oděvů. Děti sedí v kole, když se přeruší hudba, dítě u kterého je v tu chvíli pytel sáhne dovnitř a to co vytáhne, si na sebe obleče. Vítězí ten, kdo toho má na sobě nejvíce. (reflexní vesta, policejní čepice, brýle, ponožky, pláštěnka, trenky, halenka s flitry, zástěra, sluchátka na traktor, potapěčské brýle, pouta, nos na gumu, rukavice, šaty, spodky, plavky, rukávky na plavání, VYHRÁVÁ TEN, KDO TOHO MÁ NA SOBĚ NEJVÍCE.
Adminstrátorka stránek: Alíš Hugo Dolly
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one