O Alíšovi

O Alíšovi

भविष्यति साधु

bhaviSyati saadhu

Alíšova zašívárna

34667646_1921816381176646_3916900437537587200_n.jpg
Už mě nebaví pořád někde něco hledat. Tak vše, co se mi líbí, a co potřebuji mít po ruce, si dám sem!
A BASTA FIDLI!!!
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Hry pro malé čarodějnice

7.JPG
Zauzlovaná čarodějnice
Zauzlovaná čarodějnice
Dort

Dort

Marcipán
30. dubna je den kdy se tradičně pálí čarodějnice. Občas při té příležitosti uděláme program se soutěžemi a různými hrami. Poku děti příjdou v maskách, je legrace dvojnásobná.

Takže tady jsou náměty a nápady, jak si s dětmi užít čarodějné řádění.

1. Slalom na koštěti
- trasa obsahuje překážky, které se musí překonat různými způsoby, ale pravidlo je jediné...dítě musí sedět celou dobu na koštěti.

2. Hod koštětem nebo košťátkem
- zde jsou dvě varianty...buďto hod na cíl, anebo kdo hodí dál.

3. Míchání lektvaru
- připravte si tři nádoby, ve kterých pomocí potravinářského barviva namícháte barevnou tekutinu. Např. barva žlutá, modrá a červená. Do velké průhledné sklenice si pak dítě samo nalévá a pozoruje, jak se bafvy mění a mísí. Zjistí, že modrá a žlutá vytvoří zelenou, atd. Každě dítě si svůj lektvar samo pojmenuje...fantazii se meze nekladou a nevěřili byste na co děti příjdou.....lektvar Zeleninka, nápoj na zapomenutí touhy, a tak podobně :o)

4. Zapal a sfoukni co nejrychleji 5 svíček
- zde je velice důležitý dohled pedagoga, aby se předešlo úrazu. U menších dětí můžeme zapalování vypustit a děti budou jen sfoukávat. Může k tomu přidat i pozorování....které materiály hoří, které ne.

5. Kouzelný pytlík
- aneb najdi tři myši. V látkovém pytlíku máme připraveny různé předměty, např. víčka od pet, dřevěné kostky, kostky Lego, velké korálky a mezi nimi tři myšky z umělé hmoty. Dítě má za úkol po hmatu myši najít a jednotlivě vyndat. Můžeme obtížnost zvýšit, pokud předměty s jednoduchou linií vyměníme za jiné drobné hračky např. autíčka, jiná zvířátka, atd.

6. Podlézání koštěte
- je to vlastně něco jako zlatá brána s doprovodem písniček. Koště drží učitelky a postupně jej dávají níž a níž. Děti se ho snaží podlézt, aniž by se ho dotkly.

7. Příprava elixíru
- připravíme si 3-4 pětilitrové láhve, které jsou předem nabarveny. Každá má jinou barvu. Dále si připravíme sadu obrázků, nebo předmětů, které mají stejné barvy jako připravené láhvu. Děti potom třídí podle barev do příslušné láhve.

8. Čarodějný rej
- obdoba hry "Škatule hejbejte se!" Dětí je o jedno více než košťat. Během písničky leží košťat na zemi, jakmile však hudba utichne, každá čarodějnice si musí rychle opatřit koště. Na koho nevýjde, vypadává ze hry. Opět odebereme jedno koště a hra pokračuje, až do poslední Čarodějnice, která se stává vládkyní.

9. Závod pavouků
- z papíru si vystřihneme tvar pavoučího těla (stačí kolečko a 8 proužků jako nohy, které přilepíme) na záda pavouka, kterého si dět mohou vybarvit, můžeme přilepit minci např. 0,50,- haléřů. To proto, aby pavouk lépe držel stabilitu. Potom už jen připravíme stůl, an němž ve vyznačena startovní a cílová páska. Dvě čarodějnice připraví své pavouky na start a foukáním se ho snaží dostat do cíle rychleji než soupeř. Ruce nesmí pomáhat, ale fandit se smí co hrdlo ráčí!!!

10. Kočičí závody
- podobně jako v předchozím případě, si připravíme siluetu kočky. Měla by mít alespoň 20 cm a je lepší z tvrdého papíru, aby něco vydržela. Připravenou kočku přivážeme na 5 - 10 metrový provázek, který je připevněn k dřevěnému kolíku (např. ozvučné dřívko) na něž se bude provázek namotávat. Kdo rychleji smotá a přitáhne tím svoji kočku k sobě, opět vítězí. 2 - 5 dětí může soutěžit najednou.

11. Netopýří kuželky
- na klasické kuželky přilepíme černá netopýří křídla a je hra připravena.

12. Čarodějná honička
Jedno dítě je čarodějnice. Odříkává text: "Baba Jaga v lese bydlí, koho chytí, toho zmidlí!" Na to vyběhne a smotanými novinami se snaží plásnout jiné dítě. Ten koho čarodějnice chytí zamrzne a sedí v dřepu tak dlouho, dokud ho klepnutím opět čarodějnice nevysvobodím.

13. Hod ropuchou na cíl
Potřebujeme žábu z umělé hmoty a čarodějnický kotlík - kýbl

14. Metání hromů a blesků
Slovní zápasení dětí...kdo vymyslí nejlepší zaklínadlo k metání blesku....nápomoc...Abraka dabraka blesku leť!!!.....Čáry máry ať duní hrom!!!!!....Důležitý je prožitek a gesto rukou, aby se děti do hromu i blesku vžily....budou ječet a vřískat.

15. Běh v sedmimílových botách
Postačí i pantofle paní učitelky, nebo plastové lyžičky, které patřičné nazdobíte a připevníte na nohy.

16. Chytání pavouků

17. Hod briketou do komína

18. Přechod po ztrouchnivělé lávce přes smrdutý močál

19. Skoky v čarovném pytli

20. Výroba čarovného škapulíře
Připravíme si látku nebo koženku tmavší barvy a vystřihneme kola cca 20 cm v průměru. Do nich si děti mohou nachystat čarovné bylinky, kamínky, šišky, korálky, koření, kůru, větvičky...prostě cokoliv, co vás napadne, nebo cokoliv, co najdete venku. Vše se pak sváže do malého váčku, který si čarodějné dítko zavěsí na krk, aby jej chránilo před kouzly ostatních čarodějnic. Při zavazování váčku mohou děti vyslovit své tajné zaklínadlo, aby škapulíř dobře fungoval.

21. Čarodějné vaření
Prsty z párků a nehty z mandlí.
Zelené nebo modré mléko...obarvené potravinářským barvivem.
Pavouci z Disco sušenek a lentilek.
Mumií toust - toustový chléb se zapečenými plátky sýra - jako obvazy - oči z olivy, nebo jiné zeleniny.

22. Uzlové kouzlo
a) dvě družstva a dvě svihadla. Družstva maji stejný počet hráčů a stejně je i uzlů na každém laně. Děti vybíhají po jednom a mají za úkol co nejrychleji rozvázat jeden uzel. Které družstvo rozváže uzly rychleji, to vyhrává.
b) dvě družstva a hromada látek či oděvů. Po signálu mají děti za úkol svázat pomocí uzlů co nejvíce kusů látky či oděvů a vytvořit z nich hada. Delší had vyhrává.....soutěž může probíhat po dobu trvání písničky Dupy dupy dup, draka bolí zub....viz odkaz.......
http://www.youtube.com/watch?v=aoZWhjBFO64

23. Komu straší ve věži - klidná hra
Obdoba hry : Kukačko zakukej. Děti sedí u stolku, nebo jsou schoulené do klubíčka na koberci, aby nebylo vidět kdu mluví. Jedno dítě jde za dveře a učitelka určí čaroděje, kterému straší ve věži. Zavolá dítko z poza dveří a to musí podle hlasu poznat, které dítě dělá BU BU BU.
Adminstrátorka stránek: Alíš Hugo Dolly
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one