भविष्यति साधु

bhaviSyati saadhu
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Už mě nebaví pořád někde něco hledat, tak všechno co se mi líbí a vše co potřebuju mít pokupě si dám sem. A basta fidli!!!

 

Indiánská

Léto dává prostor pro rozličné hry a aktivity zaměřené na přírodu a tvorbu s ní spojenou. Nás napadli Indiáni! Příprava je maličko naročnější, ale o to větší je nadšení z konečné hry, která se v kostýmech a s indiánskou výbavou může protáhnout i na několik dní.
Co budete potřebovat:
1) Tričko, které obarvíto sypanou batikou a na 3 min. jej vložíte v mikrotéňáku do mikrovlnky. Po uschnutí se nastříhá spodní lem a rukávy na proužky dlouhé cca 15 cm a široké 2 cm. Nakonec se pomocí bramborových tiskátek nazdobí.

2) Korálky, které si vyrobíte ze samotvrdnoucí hmoty a po zaschnutí je natřete dle vl. fantasie barvou, korálky z Pet - lahví ( nastříhejte si proužky cca 10 cm x 2cm, které srolujte do malé roličky a nahřejte nad svíčkou, tím se zataví a nerozmotává), můžete přidat i nastříhaná barevná brčka.

3) Kůň. Tvrdý papír natupovaný pomocí houbičky na hnědo, děrovačkou nadělané dírky, kterými protáhneme např. proužky kůže či koženky, sisál, nebo lýko. Hlava koně je tvořena 2ks - pravou a levou, mezi něž se přilepí na silikon asi 1m dlouhý prot z vrby.

4) Tomahawk z tvrdého kartonu, nazdobený a svázaný přírodním líkem.

5) Kalumet - dýmka z roliček od kuchyňských utěrek, s žhavým tabákem z alobalu.

Hry můžou být rozličné. Lov bizonů, střelba na cíl, na bratrství - jedno dítě šátek na očích a druhé naviguje, atd....
Jako prevence neshod a nedorozumění je zakopána válečná sekyra a "kouří" se dýmka míru :o).
Přikládám pár odkazů s hudbou:
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one